Hambaravi

Muud teenused

Tarkusehammaste eemaldamine

Suurema hambakahjustuse korral, hamba vale asendi või trauma tagajärjel võib osutuda vajalikuks hammaste, eriti tarkusehamba kirurgiline eemaldamine. Tänu tuimestusele on hamba eemaldamine valutu protseduur põhjustades vaid minimaalset ebamugavust.
Tarkusehamba eemaldamine võib olla vajalik siis, kui ebakorrektselt lõikunud tarkusehambast on tekkinud põletik või hamba lõikumine on raskendatud. Tarkusehamba eemaldamise vajalikkuse otsustab spetsialist Tarkusehamba eemaldamise hind sõltub hamba asukohast (retineerunud, mitteretineerunud), eemaldamiseks vajalikest menetlustest ja ekstraktsiooni raskusastmest.
Tarkusehamba eemaldamine on protseduur, mida ei pea kartma. Eemaldamine toimub alati tuimestusega, nii et peale survetunde tegelikku valu pole. Tarkusehambad on kolmandad purihambad, mis lõikuvad hambakaare lõppu. Tarkusehambad lõikuvad tavaliselt vanuses 18–25.On tavaline, et tarkusehambad lõikuvad sageli ainult osaliselt. Kui hammas on vaid osaliselt nähtav, jääb igeme ja hamba vahele sügav tasku, mida pole võimalik puhastadaTarkusehammaste tavaline probleem on ümbritseva igeme põletik. Igemepõletikkutarkusehamba ümber saab ajutiselt leevendada antibiootikumidega, kuid sageli on ainsaks lahenduseks hamba eemaldamine. Tarkusehambad lagunevad kergesti, sest nende puhastamine kodus on keeruline.

Tarkusehamba eemaldamine: millal seda tehakse

Tarkusehammaste eemaldamine on sageli kõige lihtsam noores eas, enne kui hambad hakkavad tugevamalt lõualuusse luustuma. Noored peaksid laskma oma tarkusehambaid kontrollida juba enne sümptomite ilmnemist. Hambaarst saab röntgenpildi põhjal hinnata, kas purskama hakkavast tarkusehambast on probleeme oodata. Sel juhul saab hamba ennetavalt eemaldada ja tarbetuid tülitusi vältida.

Mis juhtub tarkusehamba eemaldamisel?


Enne tarkusehamba eemaldamise otsust tehakse lõualuu piirkonnast röntgen, mille abil saab hinnata eemaldamise vajadust ja nõudlust. Teie hamba asukoht, arengustaadium ja kuju mõjutavad ekstraheerimismeetodit. Enne eemaldamist tuimestatakse teie hammas.Lihtsamatel juhtudel ei võta protseduur aega rohkem kui 30 minutit . Nõudlikumatel juhtudel tuleb tarkusehammaste eemaldamine teha operatsioonina.

Mis juhtub pärast tarkusehamba eemaldamist?Pärast ekstraheerimist hoitakse hambaid õrnalt kokku hammustades vähemalt pool tundi ekstraheerimisaugu kohal. Pärast tarkusehamba eemaldamist ei tohi kahe tunni jooksul süüa ega suud loputada, et süvendisse tekiks paranemist soodustav verehüüve. Sülitamine raskendab ka haava paranemist.Kirurg: Dr. Tiziana Schembri
Kirurg: Dr. Aleksandr Tsurkan

Tarkusehamba eemaldamine hind on sõltuvalt raskusastmest orienteeruvalt 85.- 120.- EUR