Hambaravi

Muud teenused

Igemeravi

Igemepõletikku saab ravida ja ennetada, kui hoida kõik hammaste pinnad bakteriaalsest hambakatust puhtana. Igemepõletiku ravis on kõige olulisem hooldus. Igemepõletiku võimalik progresseerumine parodontiidiks, mis põhjustab hammaste kinnituskudede hävimist, tuleks varakult avastada.

Kuidas toimub igeme põletiku ravimine?

Igemepõletikku saab ravida ja ennetada, hoides kõik hammaste pinnad bakteriaalsest hambakatust puhtad. Enesehooldus hõlmab regulaarset hammaste puhastamist pehme hambaharjaga vähemalt kaks korda päevas. Oluline on igemejoonte hoolikas puhastamine. Hambavahesid tuleb puhastada iga päev hambaniidi, harjapulga või hambavaheharjaga.

Igemepõletiku ravis on kõige olulisem enesehooldus. Kui hambapesu ajal igemed veritsevad, puhastage piirkonda mõne päeva jooksul tavalisest sagedamini ja põhjalikumalt. Kui bakteriaalne ärritus väheneb, peatub igemete veritsus. Bakteriaalse hambakatu eemaldamise võivad raskendada hammaste pindadele tekkinud hambakivi või näiteks hammaste praod või liialdused.

Hambaravis eemaldatakse bakteriaalne hambakatt ja hambakivi tavaliselt ultraheliaparaadi ja/või käsiinstrumentidega. Lihvimise teel eemaldatakse üleliigsed täidised ja kroonid, mis suurendavad naastude nakkumist. Lahtised täidised parandatakse täiteainetega.

Oluline on hammaste kinnituskudede regulaarne kontroll hambaarsti poolt. Igemepõletiku võimalik progresseerumine parodontiidiks, mis põhjustab hammaste kinnituskudede hävimist, tuleks varakult avastada. Siis saab parodontiidi varajase raviga haiguse peatada ja koekahjustusi tekkida ei saa. Seetõttu on hambaarsti juures regulaarsed suuuuringud olulised. Parodontiidi varajane ravi toimub koostöös patsiendi ja suutervishoiu vahel.​

Igemeravi hind sõltub vajalikest menetlustest ja visiitide arvust, ühe visiidi hind on orienteeruvalt 25.- 65. EUR

igemepõletiku ravimine foto