Hambaravi

Muud teenused

Proteesimine ja hambaproteesid

Proteesimine aitab taastada puuduvaid, defektseid, lõhutud või suure kaariesekahjustusega hambaid. Paigaldada võib nii üksikuid kroone kui ka mitmest ühikust koosnevaid hambaproteese.

Meie kliinikus kasutatakse ainult bioloogiliselt ühtivaid tehnoloogiaid ja ainult kõige kaasaaegsemaid materjale, mille puhul puuduvad allergilised reaktsioonid, igemepõletikud ja metalli maitse suus.

Konsultatsiooni käigus hindab arst Teie hammaste olukorda ning soovitab kroonide materjali ja koostab raviplaani koos tähtaegade ja hindadega. Juhul, kui Teil on veel lisaküsimusi proteesimise kohta, võtke meiega ühendust või broneerige aeg.

Broneeri: Dr.Vadim Popov, Dr.Piret Schults, Dr Laila Luisk, Dr.Kaire Märtin, Dr. Ursula Kütt

Hambalaboris valmistatud keraamilise hambakrooniga või panusega asendatakse kahjustunud hamba krooniosa, kui hambakoest on alles vähem, kui  60%. 

Tulemuseks on hambale täpselt istuv esteetiline ning vastupidav restauratsioon.

Metallivabad konstruktsioonid valmistatakse eriti tugevast portselanist ilma metallkarkassita, mis annab lõpptulemusele hea esteetilise välimuse. Täiskeraamikast valmistatakse kroonid (hammas lihvitakse täielikult) ja laminaadid (lihvitakse ainult hamba esipind).

Implantatsioon on kõige turvalisem ning loomulikum viis hammaste asendamiseks. Hambaimplantaadi alus ehk spetsiaalne kruvi paigaldatakse väikese lõikuse abil lõualuusse, asendamaks puuduvaid hambajuuri.Kruvile valmistatakse luustumise järgselt metallokeraamiline kroon ehk nn. kunsthammas. See võimaldab säästa lõualuud, mis kõigi teiste proteesiliikide puhul ei ole alati võimalik, kuna nende abil taastatakse vaid nähtav osa hambast.Implantaatidede on võimalik kinnitada ka mitmest tehiskroonist koosnev sild. Vanusepiiranguid raviks implantaadiga ei ole. Enne ravi alustamist vajatakse põhjalikku uurimist, mis sisaldab röntgenuuringuid ja mudeli analüüsi.

Valmistatakse nii eraldi kui ka metallokeraamiliste kroonide kombinatsioonis. Büügelprotees on suust ärakäiv protees ehk partsiaalprotees. Ta koosneb plastmasshambast, kunstigemest, metallist karkassist, mis on nähtamatu ning kaarest. Protees kinnitatakse naaberhammastele metallklambrite ja nn. lebamite abil. Proteesid fikseeritakse väga kindlalt. Nendega harjutakse mitu korda kiiremini, kui teiste suust ärakäivate proteesidega. Neid ei ole vaja ööseks eemaldada, puhastatakse kaks korda päevas – hommikul ja õhtul. Juhul kui Teil puuduvad mälumishambad, siis pole võimalust paigaldada kroone, Te ei soovi paigaldada implantaate või on vastunäidustus nende paigaldamiseks, siis büügelprotees saab lahendada puuduvate hammaste probleemi.

Patsiendid ei lahku meilt ilma ajutise kroonita ja saavad alustada proteesimist ilma oma elu muutmata. Ajutised kroonid valmistatakse samal visiidil ja patsiendid kannavad neid hamba töötlemise hetkest kuni püsikonstruktsiooni fikseerimiseni.

Valatud tihvtkönt on üks variantidest säilitada oma hammas. Selleks, et taastada selline hammas krooniga on vajalik tugev alus, millele kroon toetatakse ja kinnitatakse, selleks ongi valatud tihvtkönt.

Suust eemaldatavad plaatproteesid on ette nähtud nii mälumisfunktsiooni taastamiseks kui ka esteetika parandamiseks.  Üha sagedamini kasutatakse totaalproteeside fikseerimisel hambaimplantaate.

Parima hinna ja tulemusega Zoom valgendus!

169€

tavahind 249€

Hind sisaldab mõlema hambakaare protseduuri
protseduuriks kuluv aeg orienteeruvalt 1h ja 15min

Astu kevadele vastu säravate hammastega!

Või telefoni teel - 658 5677