Hambaravi

Muud teenused

Hambakirurgia

Kirurgiline protseduur hambaravis on näiteks hamba (nt. tarkusehamba) või selle juure eemaldamine. Lisaks hammaste eemaldamisele tähendab see ka kõiki kirurgilisi töid, mida suuõõnes teostatakse.

Enne eemaldamist tehakse kohaliku tuimestusega vastav koht tuimaks ja seetõttu on mittepõletikulise hamba eemaldamine enamasti valutu.

Broneeri aeg: Dr. Laila Luisk, Dr. Kaire Märtin, Dr. Vadim Popov, Dr. Aleksandr Tsurkan

Hinnavahemik 25.- kuni 150.-

 1. Aseta tampoon haavale, suru hambad kokku. Hoia tampooni 20 minutit suus. Pärast hamba eemaldamist võib tampoon olla verine ja sülg veidi roosakas haavast erituva sekreedi tõttu. See ei tähenda, et tegemist on verejooksuga. Pärast operatsiooni veritseb haav umbes paar tundi. Tampoonist tingitud surve aitab verel paremini hüübida.
 2. Esimesel operatsioonijärgsel päeval ära sülita verd ja sülge välja, sest sülitamine tekitab negatiivse rõhu ja võib esile kutsuda verejooksu. Neelata kogu aeg.
 3. Kodus pane külmkott 2-4 tunniks põse piirkonda, vaheta seda. Ära aseta külmkotti otse nahale, vaid mähi rätiku sisse.
  Külmkott aitab turset alandada, kuid ei pruugi seda päriselt taandada. Külma kompressi eesmärk on ahendada veresooni ja aeglustada vereringet, mis omakorda pärsib verejooksu.
  Operatsioonijärgsel päeval võivad näopiirkonnas esineda turse ja verevalumid. Mõningane turse on normaalne. Turse võib suureneda esimese 2-3 ööpäeva jooksul, 4.-5. päeval hakkab turse alanema. Paranemise käigus võib esineda ka naha värvuse muutumist- algul võib nahk turse piirkonnas olla hallikassinine, hiljem kollakas, mõne päeva möödudes see aga kaob.
 4. Loputa suud ettevaatlikult, sest haav on värske. Intensiivne loputamine võib põhjustada verejooksu. Kui suuõõnes on haavad, siis suuõõne normaalne hügieen on häiritud.
  Toidujäänused jäävad haava pinnale, seetõttu peab pärast iga toidukorda suud hoolikalt, kuid mitte väga intensiivselt loputama. Kasuta suu loputamiseks apteegis müüdavaid kloorheksidiini sisaldavaid suuloputuslahuseid. Lahus peab olema jahe.
 5. Väldi pärast operatsiooni vähemalt 24 tundi suitsetamist, sest suitsetamine takistab vere hüübimist (kuum laiendab suu limaskesta kapillaare) ja aeglustab paranemist. Kui sa ei suuda suitsetamisest loobuda, ära tõmba suitsu tugevalt, sest imemisliigutus tekitab negatiivse rõhu suuõõnes ja võib põhjustada verejooksu.
 6. Väldi saunas käimist ja kuuma vanni esimesel kahel operatsioonijärgsel päeval, sest kuum saun ja vann laiendavad veresooni, mis võib esile kutsuda haavast verejooksu.
 7. Väldi kuumi sööke. Toit peab olema soe või jahe ning pehme (kissell, mahl, püreesupp, piimatoidud, jogurt). Joogikõrt ei soovitata kasutada, sest imemine takistab vere hüübimist ja loob suuõõnes negatiivse rõhu.
 8. Tarbi esimesel päeval energiarikast toitu.
 9. Väldi tahke ja kleepuva toidu söömist. Suuõõne paranemise ajal ei pruugi lõualuud avaneda nii laialt kui tavaliselt, sest nad on veidi kanged ja valusad. Mõne päeva möödudes proovi ettevaatlikult harjutada suu avamist ja sulgemist, et taastada normaalne liikuvus.
 10. Puhasta oma hambaid hoolikalt ja õrnalt. Kasuta pehmet hambaharja ja teisi abivahendid (hambaniiti või inter-dentaalseid harjakesi).
  Paranemisperioodil ei tohi haava hambaharjaga hõõruda. Loputa suud hoolikalt ja ettevaatlikult.
 11. Kasuta lõhenenud suunurkade peitsimiseks astelpajuõli või tavalist vaseliinsalvi.
 12. Väldi operatsioonipäeval füüsilist ülekoormust, sest see tõstab vererõhku ning võib esile kutsuda verejooksu.
 13. Kasuta esimesel kahel operatsioonijärgsel päeval arsti poolt soovitatud ja väljakirjutatud valuvaigisteid.
 14. Pöördu arsti poole, kui esineb püsiv palaviku tõus, turse suurenemine 3.-4. päeval või suhu tekib ebameeldiv mäda maitse.
  Põletiku tunnused – palavik, turse, püsiv valu, limaskesta punetus, suu avamise takistus tekivad tavaliselt 3. päeval pärast operatsiooni.

Parima hinna ja tulemusega Zoom valgendus!

169€

tavahind 249€

Hind sisaldab mõlema hambakaare protseduuri
protseduuriks kuluv aeg orienteeruvalt 1h ja 15min

Astu kevadele vastu säravate hammastega!

Või telefoni teel - 658 5677