Hambaravi

Muud teenused

Implantatsioon narkoosis/sedatsioonis

Paljudel patsientidel seondub hambaraviga hirm ja sellega kaasnevad reaktsioonid. On ravijuhte, kus protseduurid võivad olla ülimalt ebamugavad. Sellistel juhtudel võib olla parimaks lahenduseks hambaravi sedatsioonis. See on hea võimalus säästa ennast stressist ja hirmust, mis protseduuridega kaasneks.

Implantatsioon sedatsioonis eemaldab võimaluse, et patsiendi valukartuses tehtud tahtmatud liigutused või muud hirmust tulenevad reaktsioonid võiksid raviprotseduuri käigus probleeme tekitada.

Seoses sellega soovib osa patsiente kasutada sedatsiooni juhul, kui on tarvis paigaldada mitu implantaati ühel visiidil. Lisaks ei tunne patsient protseduuri ajal ebamugavust ega valu.

Mis on sedatsioon?

Anesteesia on tundlikkuse väljalülitamine, mida kasutatakse operatsioonide ja valulike protseduuride läbiviimiseks. Anesteesia teostamiseks kasutatakse erinevaid meetodeid – lokaalanesteesiat, regionaalanesteesiat, sedatsiooni ja üldanesteesiat ehk narkoosi.

Lokaalanesteesia puhul tehakse tuimestav süst opereeritava piirkonna ümbrusesse, regionaalanesteesia puhul tuimestatakse suurem kehapiirkond, narkoos lülitab välja teadvuse ja valutundlikkuse kogu kehas.


SEDATSIOON 


on anesteesia meetod, mille puhul patsiendile manustatakse

veenisiseselt ravimeid, mis tekitavad unisust -und, muudavad rahulikuks ning vähendavad hirmutunnet, ärevust ja valuaistingut. Patsient on teadvusel ning võimeline suhtlema ja täitma käsklusi. Sedatsiooni ajal säilivad elutähtsad refleksid ja patsient hingab ise. Kogu protseduuri vältel jälgivad anestesioloog ja anesteeesiaõde patsiendi elulisi näitajaid – pulssi, vererõhku, hingamissagedust, hapniku sisaldust veres

Broneeri aeg konsultatsiooniks: Dr. Vadim Popov