Hambaravi

Muud teenused

Implantaat-implantatsioon

Implantaat on lõualuu külge kinnitatud kunstlik juur, mis on tavaliselt valmistatud titaanist. Implantaatidele saab kinnitada näiteks kroone, sildu või eemaldatavaid proteese. Hambaimplantaate tuleb kohelda sama hoolikalt kui oma hambaid. Implantaatide olukorda peab regulaarselt kontrollima hambaarst, nagu ka oma hambaid.
Implantaadi paigaldamine tehakse tuimestuse all ja ei ole valulik.
Hambaimplantaatide hinnad meie kliinikus on:
Megagen implantaat : 750.- eurot, iga järgmine Megagen implantaat 700.-eurot
Straummann implantaat: 900.- eurot

Mida tähendab implantaatravi?

Implantaat on lõualuu külge kinnitatud kunstjuur, mis on tavaliselt valmistatud titaanist. See kohaneb ja kinnitub ümbritseva lõualuu külge mõne kuu jooksul. Implantaatidele saab kinnitada näiteks kroone, sildu või eemaldatavaid proteese. Hamba implantaadid sobivad ideaalselt asendama puuduvaid hambaid.

Ühe hamba või mitu hammast saab proteesida implantaatidega. Samuti saab hambata lõualuu täisproteesi asendada implantaadi sillaga või kinnitada proteesi implantaadi kruvi külge.

Kes saavad implantaate?

Implantatsioonipiirkonnas peab olema piisavalt luud. Vajadusel võib luu lisada luusiirikute või luuasendajatega. Üldine tervis peab olema piisavalt hea. Näiteks tasakaalustamata diabeet või tubakasõltuvus võivad ravi takistada.
Suu tervis peab olema piisavalt hea ja nt. ei tohi esineda hammaste kinnituskoe haigusi (parodontiit).

Suuhügieen peab olema piisavalt hea. Implantaadid nõuavad regulaarset ja hoolikat puhastamist. Implantatsiooni ei teostata, kui lõualuu kasv on alles pooleli.

Kuidas toimub implantatsioon?

Esmalt tehakse suu kliiniline ja röntgenuuring ning selle alusel planeeritakse ravi.Implantaadi paigaldus ei võta reeglina kaua aega.
Pärast võimalike luusiirikute paigaldamist kinnitatakse operatsiooni ajal lõualuu külge titaankruvid või kinnitused.
Ühe hamba jaoks on vaja ühte titaankruvi ja mitme hamba jaoks 2–4. Täiesti hambutu lõualuu külge kinnitatakse tavaliselt 5-6 kruvi. Protseduur kestab umbes 0,5–2 tundi ja seda tehakse tavaliselt kohaliku tuimestuse all, patsiendi soovil võimalik ka üldanesteesias

( narkoos)

Ühe implantaadi hind on 750.-

Et kruvid kergesti lõualuu külge kinnituksid, peab lahtise proteesi kandja olema valmis olema 1–2 nädalat ilma proteesita. Kui teil on oma hambad alles, saate selle aja jooksul kasutada ajutist hambasilda või eemaldatavat proteesi. Paranemise faas kestab tavaliselt 2-6 kuud.

Sageli on kruvil limaskestast läbimiseks valmis paranemispikendus. Kui pikendust ei ole pandud, on siiski vaja teha väike operatsioon umbes 2 nädalat enne proteesiravi algust. Selles paljastatakse igeme alla jäänud implantaadi ülemine osa ja implantaadi sisse sisestatakse limaskestale tungiv tervendav pikendus.

Esihamba implantaat?

Peale esihamba implantaadi paigaldamist asetatakse sinna ajutine kroon, et saaksite endiselt naeratada.

Pärast paranemisfaasi alustatakse vajalike jäljendite võtmisega krooni, hambasilla või eemaldatava proteesi valmistamist. Proteesi valmistamine nõuab tavaliselt mõnda ravivisiiti.

Uusi implantaadihambaid tuleb ravida sama hoolikalt kui enda hambaid ning neid peab regulaarselt kontrollima hambaarst.

Broneeri aeg: Dr.Vadim Popov, Dr. Ursula Kütt, Dr.Dmytro Mastierov

Esimene etapp:

  • 3D ülesvõte 45€/ 90€
  • Konsultatsioon + raviplaani selgitamine 45 min 45€/85€
  • Implantaat alates 750€

Teine etapp:

  • Igemeformeerija 80€

Kolmas etapp:

  • Jäljendamine 50€ kuni 75€
  • Zirconium kroon implantaadile alates 700€

Implantaatidele on võimalik kinnitada ka mitmest kroonist koosnevaid sildu. Implantaadikruvi on titaanist, allergiavaba ja kinnitub luu sisse. Operatsioon tehakse kohaliku tuimestusega, koos kõigi lisamenetlustega viibib patsient kabinetis 1-2 tundi. Peale titaankruvide luustumist lõualuus (ca 2-6 kuud) paigaldatakse kas täiskeraamilised või metallokeraamilised kroonid / sillad. Vahepealsel ajal kannab patsient ajutist proteesi.