Sirge hambajoon on paljude unistus ja ilusad hambad loovad hea esmamulje.

 

Paljudel juhtudel saab ortodontilist ravi läbi viia ka täiesti ilma breketiteta. Meie pakume nii AIR NIVOLI  kui ka  INVISALIGNi kaperavi millega  ei pea klient kasutama paikseid aparaate, vaid ravi toimub läbipaistvate kõvaplastist vormidega( kapedega).  Kaped liigutavad hambaid vähehaaval soovitud tulemuse poole – õrnalt ja diskreetselt.

Kaperavi eesmärgiks on funktsionaalselt hea ja visuaalselt ilus hambumus. Ortodontilisi meetodeid on erinevaid ning kasutatavad seadmed valitakse alati individuaalselt vastavalt patsiendi vajadustele.

Enne jäävhammaste lõikumist võib usaldusväärne diagnoosimine osutuda keeruliseks, kuna võib endaga kaasa tuua uusi hambumusvigu. Tavaliselt on ravi ajastatud vanuses 10–16 aastat, mil see on kõige kiirem ja tõhusam.

Vanus ei ole kaperavile takistuseks ning täiskasvanute ortodontilist kaperavi tehakse tänapäeval oluliselt rohkem kui varem. Paljude täiskasvanute jaoks on kaperavi lahendus esteetilisele probleemile, kuid sageli esineb ka lapsena ravimata jäetud või aastatega süvenenud hambumusprobleeme.

 

Ortodontiline kaperavi

Nähtamatu ja eemaldav ortodontiline alainersüsteem

Ravi etapid

1. Näed oma tulevast naeratust 3D simulatsioonis.

2. Saadame spetsiaalselt sinule loodud alainerite seeria sinu hambakliinikusse.

3. Igat alainerit tuleb kanda terve päev kahenädalse perioodi vältel.

4. Ravi lõppedes saad näidata oma ilusat naeratust.

Kontrollvisiidid ja refinement

Ravi kestel määrab arst kontrollvisiite, et jälgida ravi kulgu ja hammaste hügieeni.

Vastavalt raviplaanile võib arst poleerida väikeses koguses hambaemaili, et teha hammastele ruumi liikumiseks. Kui mõni hammas ei liigu plaanipäraselt, siis esialgse soovitud tulemusesaavutamiseks teeb arst raviplaani muudatuse ehk refinement’i (3D skanneering ja fotod), mis sisaldub kaperavi maksumuses. Refinement on ravi täiesti normaalne osa, sest võimaldabkoheselt võrrelda hetkeseisu ja planeeritud seisu ning ravi vastavalt korrigeerida.

Ortodontilisi kapesid tuleb kanda ööpäev läbi, vastasel korral võib tulemuse saavutamine venida või sootuks olla raskendatud. Optimaalne kandmisaeg on 22 tundi ööpäevas. Kaped tulevad seerias ning iga eelmine kape tuleb järgmise vastu välja vahetada 14päeva tagant, kui hambaarst pole ette näinud teisiti. Hoidke kindlasti eelmised kaped alles, sest mõnikord on vajalik eelmist  kapet uuesti kanda, et hambad soovitud asendisse saada. Iga uue kape kandmisel võivad hambad muutuda hellaks 3-4 päevaks.

Kape suhu panemisel kinnitage esmalt esimesed hambad. Hoiduge kapede suhu panemisel hammastekokkusurumisest. Veenduge, et kape on kindlalt kõikide hammaste külge kinnitunud. Kape suust eemaldamisel alustage alati tagumiste hammaste siseküljest.

 

Soovitused

Kapede kandma hakkamise järgselt ei ole soovituslik hambaid täidiste abil parandada, sest kape ei pruugi sel juhul enam hammaste külge sobituda.

Oluline on kontrollida, et hammastele kinnitatud komposiitkinnitused ei ole ära tulnund – kui kinnitus on lahti tulnud, teavitage koheselt arsti.

Raviplaanid sünnivad koostöös Eesti ortodondi Helen Pruuliga.

Toitumine ravi ajal

Kapede kandmise ajal ei ole süüa lubatud, joogiks on lubatud jahe vesi. Kapede kandmise ajal ei ole lubatud närida närimiskummi. Igaks söögikorraks tuleb kaped eemaldada, peale söömist kaped ning hambad pesta ning uuesti kaped suhu panna. Kapede kandmise ajal ei tohi tarbida kuumi jooke ega pesta kapet kuuma veega, sest kape kuju võib kuumaga moonduda, misjärel ei sobitu kape enam hammaste külge. Kapede kandmise ajal ei ole soovitatav suitsetada, kuna see võib kape värvust mõjutada ja kape võib kaotada oma elastsuse.

Suuhooldus

Puhastage hambaid hambaharja ja hambapastaga nagu tavaliselt, kasutage hambavahede puhastamiseks hambaniiti ja hambatikke. Pärast söömist ja suupisteid on soovitatav pesta hambaid hambaharja ja hambapastaga, nende puudumisel närige närismiskummi või loputage suud vee või suuveega.

Puhastage kape jaheda vee all või spetsiaalse BlueM vahuga – pumbake vaht kape sisse ning asetage kape hammaste külge, üleliigne vaht sülitage välja.

Ravi esimeste nädalate jooksul võib suu limaskest muutuda õrnaks ja tekkida võivad villid (kape kinnituste tõttu). Loputage suud spetsiaalse BlueM hapnikuvedelikuga, mille kõrge hapnikusisaldus stimuleerib ja toetab suu paranemist.
Kui kaped on söömiseks või hammastepesuks eemaldatud, kandke kapesid alati karbis, vältimaks nende deformeerumist või sattumist laste või lemmikloomade kätte.

Ravi järgselt

Pärast aktiivset kaperavi ehk pärast ravi lõppu tuleb kanda säilituskapesid ehk reteinereid, et vältida hammaste tagasiliikumist.

Reteinerite kandmise protokoll

Selleks, et säilitada kaperaviga saavutatud tulemus, tuleb reteinereid kanda järgmiselt:

  • esimesed 2 kuud tuleb reteinereid kanda 22 tundi ööpäevas (sama, mis kaperavi kestel)
  • järgmised 2 kuud võib reteinereid kanda 18 tundi ööpäevassellest järgneva 12 kuu jooksul võib patsient kanda reteinereid ainult öösiti ehk 8 tundi ööpäevas
  • järgmised 3 kuud võib reteinereid kanda juba üle öö.
  • nüüd võib järgmised 3 kuud kanda retainereid 2 ööd nädalas edaspidi peaks reteinereid kandma 1 öö nädalas tulemuse säilitamiseks.

 

Üks komplekt reteinereid kuulub kaperavi hinna sisse. Reteinerite hilisemal kadumisel või kahjustumisel saab uued reteinerid soetada vastavalt hinnakirjale.

Kapede hind on vahemikus 2500 – 6000€ sõltuvalt juhtumist, tasuda saab osamaksetena.