Paljudel patsientidel seondub hambaraviga hirm ja sellega kaasnevad reaktsioonid. On ravijuhte, kus protseduurid võivad olla ülimalt ebamugavad. Sellistel juhtudel võib olla parimaks lahenduseks hambaravi sedatsioonis. See on hea võimalus säästa ennast stressist ja hirmust, mis protseduuridega kaasneks.
Implantatsioon sedatsioonis eemaldab võimaluse, et patsiendi valukartuses tehtud tahtmatud liigutused või muud hirmust tulenevad reaktsioonid võiksid raviprotseduuri käigus probleeme tekitada.
Seoses sellega soovib osa patsiente kasutada sedatsiooni juhul, kui on tarvis paigaldada mitu implantaati ühel visiidil. Lisaks ei tunne patsient protseduuri ajal ebamugavust ega valu.
Anesteesia on tundlikkuse väljalülitamine, mida kasutatakse operatsioonide ja
valulike protseduuride läbiviimiseks. Anesteesia teostamiseks kasutatakse erinevaid meetodeid – lokaalanesteesiat, regionaalanesteesiat, sedatsiooni ja üldanesteesiat ehk narkoosi.
Lokaalanesteesia puhul tehakse tuimestav süst opereeritava piirkonna ümbrusesse, regionaalanesteesia puhul tuimestatakse suurem kehapiirkond, narkoos lülitab välja teadvuse ja valutundlikkuse kogu kehas.
SEDATSIOON on anesteesia meetod, mille puhul patsiendile manustatakse veenisiseselt ravimeid, mis tekitavad unisust -und, muudavad rahulikuks ning vähendavad hirmutunnet, ärevust ja valuaistingut. Patsient on teadvusel ning võimeline suhtlema ja täitma käsklusi. Sedatsiooni ajal säilivad elutähtsad refleksid ja patsient hingab ise. Kogu protseduuri vältel jälgivad anestesioloog ja anesteeesiaõde patsiendi elulisi näitajaid – pulssi, vererõhku, hingamissagedust, hapniku sisaldust veres.
Broneeri aeg konsultatsiooniks: Dr. Vadim Popov
J. Sütiste tee 30A, Tallinn
J. Sütiste tee 30A, Tallinn